Aktiivne tegevus

Meie parim puhkus on aktiivne puhkus ning kuhu iganes oma teekondadel satume, proovime ikka ja jälle midagi uut ja põnevat. Kui sa kallis sõber, tunned ja soovid meiega ühineda, võta ühendust või tule Paldiski mnt 29, Tallinn. Tahad koos sõpradega midagi teha, vajad abi teekonna paikapanemisel, soovid leida majutuskohta või tahad teada kus midagi toimub?

 Meie meeskonnas on Sloveenia asjatundjad ja profesionaalid. Töötame koos Sloveenia parimate firmadega ning oleme kindlad, et suudame tagada parima teenuse ja võimaluse aktiivselt Sloveenias puhata. Samuti aitab meid kaasa Sloveenia Vabariik, Sloveenia aukonsul Eestis kui ka Sloveenia Suursaatkond. 

 

Rattasõit

Sloveenia on oma mitmekesise maastiku ning kauni looduse poolest üks parimaid ja ideaalsemaid paiku jalgrattaga sõitjatele. Iga jalgrattur leiab oma tee, mis just talle sobib. Pealegi Vahemereline kliima tähendab seda, et jalgratta sõitu saab Sloveenias nautida terve aasta jooksu, erandiks loomulikult mägine piirkond. Alpid omakorda on just kuumal suvepäeval suurepärane paik jalgratta matkadeks,kus jahedam ja niiskem õhk on kindlasti kosutuseks.

Veesport

Sloveenia on veespordi ja erinevate veetegevuste keskus. Loomulikult on populaarne ujumine ning basseine  leidub Sloveenias palju, kuid seikluslikum ja kõige köitvamaid tegevusi pakub loodus. Tunned huvi lähmalt, saame organiseerida just sulle vajaliku ning parima veespordi naudingu! Meie partner veespordis on Positive Sport.

Rafting

Mägijõed pakuvad väljakutseid kõikidele ning vastavalt kogemustele saavad esimesi samme teha ohutult ka algajad.

Hydrospeeding

Tahad ise mägijões möllata? Selleks parim võimalus on hydrospeeding! Sinu ja jõe vahel on vaid väike paadike (plaat) millega liugled mööda kärestikulist vett.

Kayaking kärestikel

Parimad kayakingu võimalused on Soča, Sava, Savinja, Krka ja Kupa jõgedel. Põneva kogemuse saad sa kindlasti!

Canyoning

Canyoning on väljakutsete rohkemaid veespordi tegevusi, mida võid kogeda Sloveenias! Mööda loodusliku kaljut alla libistades või laskuda päris kosest – see on midagi sellist, mida elu lõpuni mäletada.

Ujumine

Sloveenia looduslikku merepiiri on küll vähe, saab ujuda mitmetes järvedes ning basseinides.

Süstamatkad

Kanuumatkad on ideaalsed neile kes naudivad veidi rahulikumat veesporti ning lisaks mini-parved on ideaalsed madala veetaseme korral.

Purjetamine

Pirani ning Koperi lahed on suurepärased paigad purjetamiseks Aadria merel.

Sukeldumine

Meri pakub sukeldumiseks suurepärast võimalust, parimad kohad on Piran ning Strujan. Lisaks on võimalik taimi ning kalade mitmekesisusega võimalik tutvuda mitmetes Sloveenia järvedes.

Paadisõit

Ilusama ning romantilisema paadisõidu kogemuse saad kindlasti Bohinj järvel või Bledi järvel, kuid tegelikult on Sloveenias võimalik mootorpaadiga vallutada ka Aadria merd.

Maa-alune maailm 

Sloveenia Karsti piirkond on rikkalik koobaste poolest. Siin on lausa üle 8000 koopa, milles ehk tuntumaid on Postonja koobas.Siiski oleme seda meelt, et palju põnevamaid koopaid tasuks külastada, millest ehk esialgu polegi teada. Külastada koopaid hoopis kummipaadi või jalgratastega? Iseseisvalt või koos giidiga? Kas oled teadlik Križa, Pekel, Šempeter, Pikva ja Must koobastest?

Kalastamine

Sloveenia on kalastajate paradiis. Peale imeilusate jõgede ja järvede elutseb siinsetes vetes üle maailma hinnatum kala, keda polegi esialgu nii lihtne püüda. Sloveenia jõgedes ja järvedes elab üle 93 kalaliigi, millest 33 on kaitstud.  Kuigi Sloveenia veed on kalavarude poolest rikkalik, on kalapüük range kontrolli all ning niisama kala püüdma asuda pole mõtet. Peale kindla hooaja, on vajalik ka kalapüügi luba!

Golf

Sloveenias pakub otsest kontakti loodusega ning parimat naudingut „maakohas“. Golfirajad on hästi hooldatud. Viinmarjaistanduste vahel ja mäestikes on golfi mängida tõeliselt idülliline. Golf on siin hoogustunud peamiselt viimasel 15 aastal ning kogunud aastatega palju fänne. Kui Aadria mere äärsetel aladel saab golfi mängida aastaringselt, siis mängida saab ka talvist golfi – seda siis punase palliga.

Ratsutamine

Hobusekasvatuse ja ratsutamise traditsioon ulatub Sloveenias sajanditepikkuseks, eriti tänu kuulsa Lipizzaneri hobustele, kelle sünnikodu asub just Sloveenias, pisikeses Lipica külas. Tahad ise ratsutada, pikemal ekskursioonil osaleda, mägedes matkata – kõik võimalused on olemas. Kui oled aga tõsisemalt huvitatud Lipizzaneri hobusest – külasta kindlasti Lipica hobusekasvandust.

Ronimine

Tahad teada, kuidas on tunne ronida mööda kaljuseina? Või hoopis tahad proovida jääronimist? Sloveenia pakub selleks ideaalseid võimalusi nii looduses kui sisetingimustes. Oled algaja – siis ettevaatust! See kogemus võib sulle meeldima hakata!

Talisport

Talvepuhkust saab samuti aktiivselt veeta ning  värskes õhus kaunite mägede vahel on teinekord unustamatu, et ikka ja jälle soovid samasugust tunnet kogeda.Päeval suusatama  ja õhtul kelgutama, uisutama …

Suusatamine

Sloveenias on väga head murdmaasuusarajad. Samuti pakuvad mäed võimalust lumelaudruitele ning mäesuusatajatele. Samuti on just siin parimas suusakoolid ning mäenõlvad varustatud kaasaegsete seadmetega.

Uisutamine

Kelgutamine

Kes on öelnud, et kelgutamine on vaid väikestele. Seltskonnaga öine kelgutamine võib olla nii lõbus kui ka seikluslik. Suvelgi saab kelgutamist nautida, parimaks kohaks on Kranskja Gora kelgurada.

Lendamine

Kas pole tore liuelda kui lind ning vaadata veidi kõrgemalt? Sloveenias on 13 sportlennuväljakut, mis kõik pakuvad võimalust lennata purilennuki või sooritada õhus vigurlende. Tuntuim koht selleks on Lesce ja Carniola lennuväljad. Panoraamlend kestab tavaliselt pool tundi ning samuti võib lennata ka üle Triglavi. Kui panoraamlennud on lõõgastavad, siis vigurlennud on mõeldud adrenaliini otsijatele. Kiirendus kuni 300 km tunnis ning pöörded, kukkumised ei ole just igale ühele.

Langevarjuhüpped

Varasem kogemus ei ole vajalik, seega koos instruktoriga saad oma esimest hüpet nautida ohutult. Proovi kindlasti, mägede vahel liuelda pole just iga päev võimalik. Tandemhüpe tehakse tavaliselt 4000 meetri kõrguselt ning vabalangemine kestab umbes 60 sekundit. Iga sinu liigutust ja näoilmet salvetatakse, seega pärast hiljem saad end ekraanilt iga kell jälgida. Mälestus missugune!

Paragliding 

Mäed pakuvad ideaalset võimalust ka paraglidersitele. Algajatel tasuks siiski end juhendajate hoolde usaldada kuid kui oled juba kogemustega paragliders – siis parimad paigad asuvad Krvavec ning Vogelil. Juhendajaga saab lennata aastaringselt kui ilmastikuolud on sobivad.

Seikluspargid

Testi oma oskusi, hoia tasakaalu, trotsi kõrgusekartust ning tunne adrenaliini. Sloveenia seikluspargid on igale tasemele väljakutseks ning on kindlasti tore meelelahutus kõigile.

Spaa ja termaalveekeskused

Juba Vana-Rooma ajal on kuumad mineraalvee allikad olnud populaarsed ning hinnatud. Termaalvee rahustav ja tervistav mõju on tuntud kogu maailmas. Sloveenias on lausa mitu  head termaalveekeskust, mida tuntakse ja teatakse väga hästi. Kõik spad keskenduvad peresõbralikkusele ning püüavad teha kõik selleks, et sa end hästi tunneksid. Nii pakutakse peale ravi ning lihtsalt meelelahutuse ka häid võimalusi konverentside korraldamiseks ja lisaks keskendutakse alati tervislikule toitumisele ning pakutakse mahetoitu. Ka iluteenused on kõikides spaades tagatud.Majutuskohad ning paketid koos termaalkeskuse külastusega ootavad kliente – et saaksid end muretult turgutada ja hellitada.

Mägimatkamine

Mägimatkamist peetakse omaette matkamise liigiks, kus matkaja liigub jalgsi reeglina alates 3000 meetrit merepinnast, et läbida ulatuslik marsruut, milles sees on kindlasti kurusid ja tippe. Ja on teada, et venemaal kui ka endistes Nõukogu Liidu aladel on käidavad rajad jagatud raskusastmetesse. Mingil määral võrreldakse mägimatka ka alpinismiga ehk mägironimisega.

Alpinismi eesmärk on siiski tõusta väljavalitud mäetippu.

Alpinistid ise eriti hästi mägimatkajatesse ei suhtu, samuti ollakse arvamusel, et õige mägimatk peab kestma kümneid päevi ning kogu sinu elamine on surutud pisikesse seljakotti. Ja läbima peaks sadu kilomeetreid meeletus tempos.

Kuid mägimatkamine on nauding ning seda oskavad nautida eelkõige mägilased ise. Miks mitte võtta neilt eeskuju? Kui palju toredaid ühepäevaseid matku võib anda emotsionaalselt kui ka füüsiliselt, kui kauneid hetki võib tunda ööbides mägimajas…

Euroopas on matkaradu tohutult ning rohelust jagub rohkem kui lennukiaknast sulle tunduda võib. Matkamine on väga populaarne tegevus. Kõigile leidub midagi. Enamik matkaradu on läbitavad aastaringselt – eeldades, et oled nõuetekohaselt varustatud ning ilmastikuolud vastavad. Mitmed mägimajad pakuvad kosutuseks süüa, juua ning vajadusel peavarju. Üks palve on mägimatkajatele siiski – selleks, et ka teised saaksid nautida seda mida sina – ära viska prügi maha vaid kõik see mis sinuga rajale kaasa tuli, tuleb seljakotis tagasi tuua.Mitmed matkarajad on külastatavad vaid giidide abil. Oleme siiski „lageda“ maa inimesed ning ei oska ohtusid ette näha seega usaldame, kui öeldakse, et ilma kogenenud juhiga pole mõtet sinna minna. Samuti oleks hea, kui enne matkale minemist kohal olles uurida ilmateadet ning prognoose. Mägedes ilm on äärmiselt muutlik ja ka ohtlik.

Matkale minnes tutvu kindlasti marsruudiga – muretse kaart või võta meiega ühendust ning me paneme kokku sinu võimetele ja soovidele vastava matkatee.

Ainuüksi Sloveenias on rohkem kui 7000 km tähistatud matkaraja. Mägises piirkonnas on üks osa  matkarajast „ViaAlpina“ ehk tee mis ühendab mitmeid erinevaid riike – alustades Monacost ning läbides näiteks ka Sloveenia.

Tee tunned ära „Via Alpina“ logo järgi ning Sloveenias on tähistatud kaheks erinevaks teeks: punane rada kestab 10 päeva ning läheb läbi karsti piirkonnast üle Julia Alpide Austriasse ning teiene rada: purpurpunane rada mille pikkuseks on 7 päeva ning läbib Karvanke mäestikku, Kamnik – Savinja Alpid – Austria. Euroopa matkarada E6 kulgeb põhjast (Soome)  lõunasse (Türgi). E6 on tähistatud kollase mummuga, millel ümber punane ring ning sümboliks on tähis E6 Euroopa pikim matkarada E7 algab Portugalist ning lõpeb Musta mere ääres ning on samuti tähistatud kollase mummu ja punase ringiga. Tähistatud E7. Kui plaanid mitmepäevast matkateed, siis mõistlik on broneerida endale mägimajja koht. On väga mitmeid piirkondi kus telkida ei saa või pole võimalik. Ainuüksi Sloveenias on 147 mägimaja – miks mitte nende teenuseid kasutada? Ka mägimajad on tähistatud nn tärnidega. Kuid tärnide asemel on matkaja kujutis. Mida rohkem matkajaid – seda paremini varustatud majaga tegemist on.

Hea oleks, kui sa matkama läheksid kellegiga koos ja oleksid varustatud õige matkatarvetega. Ikka selleks, et matkamisest saaks nauding, mitte piin ja õudus. Kindlasti pane jalga matkajalatsid. Jalats peab olema mugav, tugeva tallaga ning pahkluud toetav. Selga sobilikud riided – nn riietu kihiti. Seljakotti pista suupisted, joogid (joogivett võta kuidas kanda jõuad, mida rohkem/seda parem). Samuti pista kotti vihmakeep, suvel päikesekreem. Igas matkakotis võiks olla nn „ellujäämise komplekt“, mis võiks sisaldada tikke (pane tikutoos minicript kilekotti, et niiskust ei saaks), klaaskomme, nöör/pael, plaastreid, väike taskulamp, tagavaraks ravimid. Hea kui on olemas kompass või GPS seadmed. Matkates jälgi tähistusi ning viitasid. Enne matkale minemist tee selgeks tee sümbol/tähistus. Nii püsid õigel teel, mis on mägedes liikudes oluline. Udu korral on targem püsida paigal ning mitte edasi liikuda. Äikesega mägedes on äärmiselt ohtlik olla! Mägedes või kõrgetel kaljudel olles püüa võimalikult ruttu alla tasandikule tulla.

  • AITAME KOOSTADA JA VALIDA SINULE SOBIVA MARSRUUDI

  • AITAME BRONEERIDA JA LEIDA PARIMA MÄGIMAJA

  • VÕIME TULLA GIIDIKS NING TOEKS MÄGIMATKAL

Veel võimalusi

Nooruslik Sloveenia

On üks väiksemaid ja noorimaid riike Euroopas ja on kindlasti väga külalislahke kõikidele reisijatele . Nooruslikud pealinn Ljubljana kus toimuvad mitmesugused meelelahutusüritused ning Sloveenia teine linn Maribor kus toimuvad mitmed rõõmsad festivalid, meelitavad igal aastal kokku palju noori. Sloveeniasse pääseb imelihtsalt nii rongi ja bussiga ning just noortele reisijatele on loodud mõistliku hinnaga öömaju.Peale selle on noortel mitmeid allahindlusi. Parimaks ja odavaimaks on noorte hotellid, mille võrgustik on väga suurepärane kogu Sloveenias.

Õppimine Sloveenias

Sloveenias on kolm ülikooli, mis pakuvad väga hea tasemel haridust nii kohalikele noortele kui ka välismaa tudengitele. Samuti keeleõppeks korraldatakse suviseid koole.

Armastus

Vaid Sloveenia saab uhkeldada oma armastusega, mis isegi tema nimes on esindatud (sLOVEnia). Kuid Sloveenia on nii romantiline ning kaunis maa, kus jalutuskäik looduses, paadisõit järvedel, intiimne õhtusöök restoranis või mõnulemine spaas vaid tugevdab partnerlust ning pole mingi ime, et just siin toimuvad kaunid, imelised pulmad ka teise riigi kodanikele.

Geid ja lesbid

Sloveenia on väga geide ja lesbide sõbralik. On loodud mitmed kohvikud ja klubid. Korraldatakse mitmesuguseid suuri üritusi ning üks silmapaistvamaid üritusi on PrideParade, mis toimub igal aastal juunis Ljubljanas. Samuti peale kohvikute ja baaride on olemas ka lesbide ja geide saunad ja mitmed avalikud kohtumispaigad, lisaks on loodud mitmeid B & B -tüüpi majutuskohti. Alates 2006 on võimalik registreerida ka samasooliste partnerlus.

Linnuvaatlus

Tänu põlisele looduskeskkonnale elab Sloveenias palju linnuliike. Üle 200 erineva linnuliigi pesitsevad Sloveenias, nende seas 160 ohustatud ja kaitsealuse linnuliigi.Parimad linnuvaatluskohad asuvad looduskaitsealadel, mida saad külastada koos ornitoloogiga. Ornitoloogia ühing korraldab tihti tasuta linnuvaatlusreise liikmetele, ning osaleda võivad teisedki kui kohti on.

Jahindus

Sloveenias on võimalik pidada jahti ning tabada hunti, karu, metskitse, punahirve, mägikitse, hirvedis, jäneseid, faasaneid, parte, nugist, rebast…


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *