Sloveenia restoran

Vipavska Dolina – viljakas ja veinirikas piirkond kus tasub peatuda veidi kauem kui päev. Mõnus kliima, mis soodustab luuviljaliste suurepärast kasvamist. Kevadel kui puud õide puhkevad ja sügisel kus lehed värviliseks muutuvad – teeb Vipava piirkonnast toreda koha kus nautida parimat valget veini, süüa tõeliselt hääd kohalikku rooga ja lihtsalt nautida suurepärast ümbrust. Muidugi tasub vaadata, millal Vipava orgu külastada – puhuvad siin vahel ka korralikud Burja (Boora) tuuled.

Meid seekord puhuti aga tänu küllakutsele külastama Vipavas restorani Gostilina Podfarovži. Mis muide, tuleb välja, ei olegi eestlaste hulgas nii tundmatu. Restorani juhataja lauda juhatades andis meile teada, et just eelmisel päeval oli tema külaliseks olnud grupp eestlasi.

Restoran asub Vipava linnas Vipava jõe kaldal ning kus iga toit on tõesti südamega tehtud. Eelroaks pakuti hirvesisefilee pasteeti, mis üllatas oma kergusega. Kui aga toodi lauale carpaccio oli meie ühine arvamus, et niihead carpacciot pole me varem kuskil söönud. Kuigi seda on kodumail kui võõrsil varemgi proovitud.

Ka julgeme soovitada ahjurooga Sloveenia moodi, siidist kartuliputru hautatud lihaga ning hirvefileed tangupadjal. Kusjuures igaleühele serveeritakse veel oliive meekastmes, mis sobib toiduvalikule kui “rusikas silmaauku”. Kogu menüü on nii tuttav ja samas maitserikkalikult võõras.

Siikohal julgeme reklaamida Sloveenia Karsti piirkonna sinki, mis kuivanud mõnusas vahemerelises kliimas. Ja korralike pekitükkidega salaami viib keele alla. Neid saab osta ka poodides, tasuks ehedat kraami osta talunikelt endilt.

Keele alla aitab viia iga toidu juurde hea Vipava valge vein, mida muide pakutakse restoranis lahkelt ka alaealistele, vanemate nõusolekul. Ikka selleks, et õppida toitu nautima ning mõista joogikultuuri.

Lõpetuseks –magustoit. Kuna meie ei osanud Sloveenia magustoitudes teha eelistust, toodi neli. Laavakook, tiramisu, krõbedik vahukreemil ning štrukli. Ütleme siis nii, et restoranist lahkusime veeredes.

Miks külastada Podfarovži restorani? Kindlasti soovitame neile kes hindavad kvaliteeti ja “kõrgemat” taste. Samuti on asukoht suurepärane – asub veiniülikooli taga ning polegi nii lihtsasti leitav, mis annab restoranile mõnusa privaatse õhustikku.